
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Leśne sady – dziedzictwo, które trwa”.
2 czerwca, 2026
Szkoła Podstawowa w Dobrzejewicach
2 czerwca, 2026Święto Wiosennego Miodu, bo taki roboczy tytuł nosiła nasza impreza, zostało hucznie zrealizowane. Świeżego miodu miał możliwość skosztować każdy, kto się pojawił. Miód wielokwiatowy i rzepakowy, również ten w ofercie sprzedażowej, został skonsumowany i sprzedany.
Oprócz warsztatów pszczelarskich, prowadzonych przez naszych członków, była możliwość zaspokojenia zainteresowania i ćwiczeń manualnych w trakcie zajęć z makramy, wikliny czy innych sztuk dekoracji. Niejedna własnoręcznie wykonana świeczka ze świeżego plastra węzy zagościła w domu uczestnika warsztatów.
W trakcie wydarzenia zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu plastycznego „Moja własna pasieka”. Prac plastycznych wpłynęło kilkadziesiąt i nie lada problem miała nasza komisja konkursowa z wyborem tych najlepszych 😊.
Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:
– I miejsce – Zuzanna Niewiadomska z klasy II a Szkoły Podstawowej z Młyńca Pierwszego;
– II miejsce – Laura Bartosiak z klasy II b Szkoły Podstawowej ze Złotorii;
– III miejsce – Zofia Makowska z klasy I b Szkoły Podstawowej z Lubicza Dolnego.
Jury przyznało również cztery wyróżnienia dla:
– Sary Żuławskiej z klasy II b, Zuzanny Adamskiej z klasy II a, Nikodema Witkowskiego z klasy II b oraz Leny Kordy z klasy VI a – wszyscy laureaci są uczniami SP w Złotorii.
Wielkie podziękowania kierujemy do organizacji, dzięki którym mogliśmy zorganizować święto. Na ręce Pani Sołtys Katarzyny Janas, za wsparcie finansowe i materiałowe; dla druhen i druhów z OSP Złotoria za realizację szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pokaz sprzętu pożarniczego.
Słowa uznania dla niezastąpionych Pań z KGW Przebojowe Złotorianki ze Złotorii oraz Aktywnego Zakątka z Lubicza Dolnego, za dopieszczenie nas smacznymi potrawami .
Dziękujemy ekipie z toruńskiego oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Bydgoszczy , na czele z Panem Markiem Talarem.
Dzięki życzliwości i współpracy z Nadleśnictwem Dobrzejewice Lasy Państwowe, osobom pragnącym wspomóc pszczołom i innym zapylaczom, przekazaliśmy sadzonki bzu czarnego, wonnej wiśni, róży oraz pigwowca. Niech kwitną i stanowią bazę pożytkową dla wszystkich zapylaczy.
Czas na festynie umilała nam ekipa z Zespołu Śpiewaczego „Apassjonata” z Torunia, w skład którego wchodzi naszych dwóch członków.
Następne takie święto, już albo dopiero, za rok!


















